Cieľom našej chovateľskej stanice je odchovávať zdravých hovawartov so zameraním na exteriér a povahu, ktorá je dôležitá predovšetkým pre život v súčasnom svete. Zámerom je teda sa čo najviac priblížiť typu hovawarta tak ako to vyžaduje platný štandard FCI.

V našom chove sa snažíme čo najviac eliminovať dedičné a iné ochorenia, preto dôsledne vyberáme krycích psov. Samozrejmosťou sú aj odborné vyšetrenia našich chovných súk. K chovu používame len takých psov, ktorí majú negatívne výsledky na dyspláziu bedrových kĺbov prípadne ďalšie nepovinné vyšetrenia ako sú oftalmologické vyšetrenia, vyšetrenia srdca či štítnej žľazy. Nakoľko je zdravie pre nás veľmi dôležité, sledujeme aj potomkov krycích psov a ich súrodencov. Treba si ale uvedomiť, že genetika je nevyspytateľná a tak sa i cez našu snahu môže zdravotný problém objaviť. V takom prípade je dôležité problém riešiť a preto v kúpnej zmluve pre Vás ponúkame nadštandardnú záruku (viac kúpna zmluva).

Z povahových vlastností je pre nás dôležité, aby pes bol ochotný spolupracovať s majiteľom a mal vyrovnanú povahu. V prípade ak sa dá, sledujeme budúceho krycieho psa na rôznych akciach ako sú výstavy, tábory a iné akcie, aby sme si boli istí, že sme sa rozhodli správne. Zároveň sa snažíme o vhodnú skladbu rodokmeňov resp. líní s takými povahovými a exterierovými vlastnosťami, ktorými by mali naše šteniatka mať. 

Po narodení šteniatok sú šteniatka prehliadnuté veterinárnym lekárom. Budeme sa snažiť zabezpečiť nadštandarnú veterinárnu starostlivosť u veterinárov, s ktorými máme doteraz len tie najlepšie skúsenosti a na ktorých sa môžeme spoľahnúť. Šteniatka budú riadne odčervenené, očkované a začipované. Šteniatka budú odchovávané v rodine s prístupom na záhradu a budú pod neustálou našou kontrolou. Nakoľko si uvedomujeme dôležitosť socializácie, šteniatka budú naučené na bežný ruch domácnosti, jazdu autom, deti, iné zvieratá, budeme sa snažiť ich zoznámiť s rôznymi prostrediami, s rôznymi druhmi hračiek a ľuďmi. Šteniatka budú zvyknuté na život vo vnútri, ale aj vonku, budú mať prístup k "šteniatkovskému ihrisku", kde prídu do styku s rôznymi hračkami a materiálmi. Šteniatka budú zvyknutné na granulky, ale i domácu stravu resp. BARF. Každé naše šteniatko bude mať svoj očkovací preukaz (PET Pass), podstúpi kontrolu vrhu (majiteľ od nás dostane posudok z kontroly vrhu), dostane fotokópie zdravotných testov rodičov (podľa možnosti), DVD s fotkami, "návod na použitie" s množstvom zaujímavých tipov k výchove, výcviku a samozrejmosťou je štartovací balíček.

Je pre nás veľmi dôležité, aby sa šteniatka dostali do tých správnych rodín, ktoré ich budú milovať a starať sa o nich po zvyšok ich života. Preto je veľmi podstatné, aby si majitelia vybrali to správne šteniatko. Pri výbere šteniatka sa Vám budeme snažiť pomôcť tak, aby šteniatko zodpovedalo čo najviac vaším aktivitám či plánom.

Do chovu sa budeme snažiť vložiť maximum a preto je pre nás zásadný ich ďalší vývoj a život. Hovawart je nádherné plemeno, ale ako každé plemeno má svoje požiadavky na život, sú mu dané určité vlastnosti a je potrebné sa s danými špecifikami tohto plemena dopredu oboznámiť. V prípade, že sa rozhodujete pre plemeno hovawart, neváhajte nás osloviť s prípadnými otázkami či nás nezáväzne navštíviť, aby ste sa presvedčili, že ste sa rozhodli správne. Budeme veľmi radi ak majitelia našich šteniatok budú našu chovateľskú stanicu reprezentovať na výstavách či iných akciach, ale to samozrejme nie je povinné. Budeme však veľmi radi ak sa so šteniatkami zúčastnia zvodu mladých pre naše budúce plány. Pre chovateľov je totiž veľmi podstatné vedieť ako sa šteniatka vyvíjajú, či sú zdravé, či sa nevyskytli nejaké choroby alebo iné problémy, potrebujeme vedieť ako sa šteniatka vyvíjajú po exteriérovej a povahovej stránke, aby sme sa mohli poučiť a eliminovať prípadné nedostatky v budúcnosti.

Pre budúcich majiteľov je samozrejmosťou doživotný chovateľský servis. Budeme sa snažiť zo všetkých síl vám pomôcť nielen v začiatkoch, ale aj zodpovedať vaše otázky, pomôcť s výchovou, výcvikom či vystavovaním.